Agresiune într-o locuință din Zizin, județul Brașov! Bărbat rănit în zona capului

Un bărbat de 35 de ani din localitatea Zizin a fost reținut de polițiști, după ce ar fi agresat fizic un alt bărbat, în urma unui conflict izbucnit pe fondul consumului de alcool.
Incidentul a avut loc în seara zilei de 30 ianuarie, în jurul orei 21:00, într-un imobil din Zizin. Polițiștii Secției de Poliție Rurală Feldioara au intervenit la fața locului și au stabilit că agresiunea s-a produs în locuința bărbatului bănuit, unde cei doi consumaseră alcool.
„În urma verificărilor efectuate de polițiști la fața locului, s-a stabilit că, în jurul orei 21:00, pe fondul unui conflict spontan, un bărbat ar fi fost agresat fizic de către un altul, de 35 de ani, din localitatea Zizin, acestuia fiindu-i provocate diferite leziuni la nivelul corpului, incidentul petrecându-se în imobilul persoanei agresoare, unde cei doi consumaseră alcool.
Pe baza probatoriului administrat în cadrul dosarului penal întocmit, polițiștii au dispus continuarea urmăririi penale față de persoana bănuită pentru săvârșirea infracțiunii de lovirea sau alte violențe și a fost luată măsura reținerii pentru o perioadă de 24 de ore, fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J. Brașov”, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Brașov, inspector principal de poliție Daniel Zontea.
Cercetările în cauză urmează a fi continuate de polițiștii din cadrul Postului de Poliție Tărlungeni, sub coordonarea unității de parchet competente.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.





