Expres

RATBV, apel către braşoveni şi turişti. „Dacă, totuși…”. 14 maşini pe traseu spre Poiana Braşov

RATBV a lansat un apel către braşovenii şi turiştii care vor să ajungă în Poiana Braşov, pe care îi roagă să folosească mijlocele de transport în comun pentru a merge în staţiune. Totodată, reprezentanţii companiei îi roagă pe cei care vor merge cu maşinile personale să parcheze în locurile special amenajate.

RATBV, apel către braşoveni şi turişti

„RATBV are în circulație astăzi, 3 ianuarie, 14 mașini care asigură transportul spre Poiana Brașov: 8 pe linia 20 (patru dintre ele de capacitate mare), 4 pe linia 60 și 2 pe linia 100.

Facem un apel către brașovenii și turiștii care vor să ajungă în stațiune să folosească mijloacele de transport public. De asemenea, dacă, totuși, au ajuns în Poiana Brașov cu autoturismele, îi rugam să parcheze numai în locurile special amenajate, pentru a permite circulația autobuzelor”, au transmis reprezentanţii companiei pe Facebook.

FOTO: Facebook RAT BV SA


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Back to top button