Expres

Şoc. Factură la mobil de aproape 38.000 de euro după câteva zile petrecute în Maroc / Ce a decis Orange

Şoc.

Proprietarul unui magazin de băuturi şi ţigări din Flynt a Maule (Franța) şi-a petrecut câteva zile în Maroc, după care a avut neplăcuta surpriză să afle că trebuie să plătească o factură de telefonie mobilă, la Orange, în valoare de 37.737,11 euro.

Omul a fost siderat în urma călătoriei efectuată în aprilie-mai, susţinând că nici nu şi-a atins telefonul. În plus, a punctat că merge regulat în Maroc şi că de fiecare dată facturile sale n-au trecut de 140 de euro.

„Ori am fost piratat, ori o fi fost vreu bug”, a declarat respectivul pentru Le Parisien.

Şoc

De partea cealaltă, Orange susţine că şi-a informat clientul în mai multe rânduri, prin SMS-uri, în total 16, că suma de plată îi creşte constant, ajungând la valori neverosimile.

Articole asemănătoare

În cele din urmă, după ce sexagenarul a ameninţat cu judecata, cele două părţi au ajuns, zilele trecute, la un acord. Antreprenorul trebuie să plătească doar 500 de euro, deşi Orange a anunţat că n-a fost niciun pirataj ori disfuncţionalitate în cazul său.

Pentru companie a contat şi vârsta clientului, şi faptul că acesta erab abonat de 38 de ani la Orange, plătindu-şi facturile în mod regulat.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Back to top button