112

Update. Cadavre găsite carbonizate în mașina unei tinere / Se conturează ipoteza unui omor urmat de sinucidere

Se conturează ipoteza unui omor urmat de sinucidere în cazul celor două cadavre găsite carbonizate în mașina unei tinere.

Femeia de 27 de ani, din Năeni, jud. Buzău, mamă a unui copil de 3 ani, a fost dată dispărută de familie azi-noapte, deoarece nu a revenit de la serviciu. Ea ar fi una dintre persoanele carbonizate. Ea a fost identificată după lănțișorul purtat la gât. Cealaltă persoană ar fi soțul ei, de care se despărțise.

Autoturismul în care au ars persoanele era închis prin interior. Astfel, se conturează ipoteza omorului urmat de sinucidere.

„Au fost găsite două persoane într-o maşină incendiată – soţ și soţie par să fie. Femeia a fost identificată după un lănţic găsit la gât, cealaltă persoană pare să fie soţul de care femeia era despărţită. Persoanele au fost găsite într-o maşină care se pare că era închisă pe interior. Parchetul de pe lângă Tribunalul Buzău a deschis un dosar penal pentru omor, urmat de sinucidere”, au precizat reprezentanţii PT Buzău, potrivit reporterbuzoian.ro.

Se pare că bărbatul lucrase în străinătate și se întorsese în țară pe 7 martie. Copilul era la el, iar aseară ar fi sunat-o pe Monica să vină să îl ia, întrucât el va avea treabă. 

Femeia a ieșit de la serviciu la ora 20:00, și-a sunat mama să îi spună că merge până la un magazin din Istrița de Jos ca să-i cumpere ceva copilului, după care îl ia de la fostul soț și vine acasă.

Cercetările sunt în curs. Vezi și: Două cadavre carbonizate, găsite în autoturismul unei tinere pe care familia o dăduse dispărută


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

0 0 voturi
Evaluarea articolului
Abonaţi-vă
Anunțați despre


0 Comentarii
Cel mai vechi
Cel mai nou Cele mai votate
Păreri in linie
Vezi toate comentariile
Back to top button