Update. BRAȘOV. A făcut accident pe DN 1 Brașov – Ghimbav, încercând să evite două mașini care se tamponaseră

Încercând să evite impactul cu două autovehicule care se tamponaseră, un șofer în vârstă de 28 de ani a intrat în coliziune cu un autobuz parcat. Astfel s-ar fi produs accidentul de pe DN 1 Brașov – Ghimbav.
„Un bărbat de 28 ani care a condus un autoturism pe DN 1, dinspre Ghimbav spre Brașov, la kilometrul 174 + 550, n-a efectuat un viraj la dreapta (pentru a evita coliziunea cu alte două vehicule care s-au tamponat, pe sensul său de mers), a ieșit în afara părții carosabile, unde a intrat în coliziune cu un autobuz parcat pe acostament. În urma evenimentului, conducătorul auto a refuzat să fie transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. În urma tamponării pe care conducătorul auto a încercat să o evite au rezultat doar pagube materiale”, a explicat purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Brașov, agent șef Gabriela Dinu.
Inițial, plt. maj. Luiza Dănilă, din cadrul ISU Brașov, a informat că în accident au fost implicate trei autovehicule (detalii AICI).
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

