112

Scandal în centrul Brașovului: șapte persoane duse la audieri după ce ar fi devenit violente cu polițiștii

Scandal în centrul Brașovului

Un echipaj al Poliției Municipiului Brașov, aflat în patrulare, a fost sesizat în această după-amiază de un trecător cu privire la un conflict între mai multe persoane, în apropierea unei unități medicale de pe strada Gheorghe Barițiu (zona Poarta Șchei).

„Bătaie în centrul Brașovului între un grup de țigani și polițiști! 2 Polițiști răniți!”, a scris pe Facebook Silviu Boboc, postând și imagini.
Potrivit informațiilor transmise de IPJ Brașov, după conflict, persoanele implicate s-ar fi urcat într-un autoturism și ar fi părăsit zona.

Polițiștii au găsit autoturismul pe strada N. Bălcescu

Echipajul s-a deplasat în direcția indicată, iar pe strada N. Bălcescu a fost identificat autoturismul în care se presupunea că se aflau persoanele implicate.

În momentul interceptării, mai multe persoane adulte ar fi coborât din mașină și ar fi început să manifeste un comportament violent față de polițiști, după care s-ar fi dispersat în zonele din apropiere.

Șapte persoane, duse la audieri

Polițiștii au solicitat sprijin, iar forțele suplimentare ajunse la fața locului au reușit să identifice toate cele șapte persoane implicate: cinci bărbați și două femei, toți din județul Covasna.

Autovehiculul a fost identificat ulterior în zona Centrului Civic.

În prezent, cele șapte persoane se află în custodia polițiștilor de la Biroul Investigații Criminale al Poliției Municipiului Brașov, unde sunt audiate.

Ancheta este în desfășurare

Cercetările continuă sub coordonarea unității de parchet competente. Poliția Brașov urmează să ofere noi informații în funcție de concluziile anchetei.


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Back to top button
Adaugă-ne ca sursă preferată pe Google