112

BRAȘOV. Teatru despre teatru

  • article_435818_1.jpg
 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:”Times New Roman”,”serif”;}

Iubitorii de comedie sunt așteptați astăzi la un spectacol de teatru cu un text semnat de Doru Moțoc. Piesa „Textul, înainte de toate” a fost pusă în scenă de Mihai Lungeanu, avându-i în distribuție pe Sebastian Vîlcea, Raluca Grumăzescu, Cristi Dionisie, Claudia Laurenția Drăgan și Rareș Zimbran. Spectacolul este o comedie pentru toate vârstele, prezentat deja pe scenele din nouă orașe în doar câteva luni de la premieră. Este o piesă de teatru în teatru, care vorbește despre teatrul ca lume și despre lumea ca teatru, într-o paralelă fascinantă și amuzantă.

Spectacolul se desfășoară la Centrul Cultural „Reduta”, de la ora 19.00. Preț bilete: 15 lei.

 

 

 


Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

Google Ads Whatsapp Channel

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Citeşte şi...
Close
Back to top button