112
BRAŞOV. Şef nou la Serviciul Paşapoarte. O teleormăneancă a „bătut” la scor trei braşoveni
În urma concursului organizat la Bucureşti, pentru şefia Serviciului Public Comunitar pentru Eliberarea și Evidența Pașapoartelor din Brașov, înstituția va fi condusă mai departe de o polițistă din Teleorman.
Cristina-Ana-Maria Stuparu a obținut, la concursul organizat la București pentru ocuparea postului, cea mai mare notă: 7.05, cu cinci sutimi peste nota minimă admisă pentru ocuparea unui astfel de post.
Contracandidații teleormănencei, patru la număr, dintre care unul s-a retras din concurs în ultimul moment, sunt polițiști brașoveni. Nu au reușit însă să atingă pragul minim de trecere. Stuparu activează, în prezent, la Serviciul Pașapoarte al județului Teleorman.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.
![Google Ads](https://i.imgur.com/Iks1Tgz.png)
![Whatsapp Channel](https://i.imgur.com/JNeuO9Y.png)