112
Biciclist accidentat mortal, pe DN 7

Un biciclist și-a pierdut viața, în această dimineață, după ce a fost lovit de un autoturism, pe DN 7, în orașul dâmbovițean Titu.
Biciclistul în vârstă de 78 de ani a fost accidentat de un autovehicul BMW aflat într-o depășire riscantă. Potrivit adevarul.ro, mașina a lovit un alt autoturism, apoi a intrat în biciclist.
„Din primele date, şoferul autoturismului de culoare gri s-ar fi angajat în depăşirea autoturismului roşu, ar fi derapat în timpul depăşirii, acroşând şi accidentând mortal un biciclist care se deplasa pe partea stânga a direcţiei de mers a ambelor autovehicule, Piteşti-Bucureşti”, a precizat subcomisar Alexandra Ciurea, purtătorul de cuvânt al IJP Dâmboviţa.
Polițiștii continuă cercetările în caz.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.

