112
Accidentul de la Lupeni. Minerul internat la Spitalul Floreasca a murit
![Accidentul de la Lupeni. Minerul internat la Spitalul Floreasca a murit 1 echipaj.jpg](https://mytex.ro/wp-content/uploads/2017/10/images_aimytexarticles_images_echipaj.jpg)
Minerul care a fost transportat cu elicopterul la Bucureşti şi care se afla în comă indusă, după ce joi după-amiază a avut loc o surpare într-o galerie la Mina Lupeni, a murit, relatează News.ro. Minerul decedat este cel care a fost scos primul din mină şi prezenta traumatism toracic şi fracturi. Acesta a fost preluat cu elicopterul de la Petroşani şi a fost adus la Bucureşti. Cel de-al treilea miner surprins de prăbuşirea tavanului abatajului este la Spital la Petroşani, starea sa de sănătate fiind bună.
Acest material este proprietatea site-ului Mytex.ro si poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afisarea linkului catre articolul din site-ul mytex.
![Google Ads](https://i.imgur.com/Iks1Tgz.png)
![Whatsapp Channel](https://i.imgur.com/JNeuO9Y.png)